Kolorowe dekoracje, czyli wyjątkowa posypka cukrowa

Bożonarodzeniowe pierniczki, wielkanocne mazurki, halloweenowe babeczki – te wypieki bez kolorowych dekoracji nie przejdą, a już na pewno w przypadku dzieci. Dekorowanie ciast, ciasteczek i babeczek to świetna zabawa i wyjątkowe efekty wizualne. Służy do tego przede wszystkim posypka cukrowa.

Maczek, perełki, czy może serduszka?

Posypki cukrowe dostępne są w bardzo różnych kształtach i kolorach. Tradycyjny maczek wszyscy znają, ale nie mniej popularne są pałeczki. Zamiast nich można użyć również takich posypek, które związane są tematycznie z obchodzonym świętami czy uroczystościami. Mogą więc być to serduszka, gwiazdki, kwiatuszki, choineczki, perełki oraz wiele innych kształtów. Nie trzeba również decydować się na jeden rodzaj, ponieważ dostępne są także w postaci miksów.

Ważną kwestią jest również kolor. Pałeczki czy maczek raczej są różnokolorowe, ale perełki czy serduszka dostępne są rożnych wariantach kolorystycznych. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do różnego rodzaju wypieków jak torty, ciasta i ciasteczka, a także do deserów takich jak lody czy gofry. Co istotne, są one także chrupiące i smaczne, a do ich produkcji używa się tylko i wyłącznie naturalnych i bezpiecznych barwników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *